Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Własnoręcznie robione swetry

Wzory sweterków robionych na drutach

Nie ulega wątpliwości, iż do jednych z najładniejszych i najchętniej wybieranych należą sweterki wykonywana na drutach. Mowa tu oczywiście o kreacjach stworzonych samodzielnie, a nie zakupionych w sklepie, ponieważ własnoręcznie robione stroje są unikatowe i zawsze możemy mieć pewność, iż żadna inna pani nie wystąpi w identycznym sweterku jak nasz. Warto wspomnieć o tym, że wykonanie kreacji na drutach nie jest bardzo skomplikowanym zadaniem, tym bardziej że z pomocą mogą nam przyjść liczne poradniki, także w dostępne w sieci.

Na uwagę zasługuje fakt, że na początku możemy tworzyć łatwe stroje ze splotami podstawowymi, wydzierganymi z oczek prawych i lewych. Ale, gdy wprawimy się w robieniu na drutach, możemy pokusić się o stworzenie sweterków o splotach bardziej finezyjnych. Mowa tu o pięknych warkoczach, wzorach supełkowych, krzyżowanych, czy siatkowych oraz przeciąganych. Nie mniej oryginalnie mogą prezentować się sploty kolorowe, przykładowo barwne paski poziomowe i pionowe bądź melanż. Trzeba zaznaczyć, iż tego rodzaju sweterki prezentują się okazale i na pewno dodadzą naszym stylizacjom niesamowitego charakteru.

Warto wspomnieć o tym, że niektóre kreacje robione na drutach są bardzo grube i tym samym ciepłe, dlatego chętnie noszone są zimą, gdy dokuczają nam ogromne mrozy. Jednakże swetry wełniane mogą być też cieniutkie i przypominać narzutkę, noszoną latem czy wiosną. W tym wypadku spełnia ona głównie funkcję dekoracyjną, a nie chroni przed mrozem. Poza tym, czasami ubierana jest też zimą na cienki golf i obiektywnie należy stwierdzić, iż ten zestaw prezentuje się wspaniale. Nie zapominamy o tym, że swetry robione na drutach na zimę mogą być również odmiennej długości. Otóż, modne są zarówno długie fasony przypominające tuniki jak króciutkie sweterki-bolerka czy peleryny. Poza tym, asortyment tego rodzaju kreacji jest bardzo bogaty i tak naprawdę ich wzór jest uzależniony w dużej mierze od naszych zdolności w zakresie dziergania jak i pomysłowości w wykonywaniu ściegów.

Oczywiście, do najpopularniejszych fasonów należą praktyczne golfy, w szczególności z motywami zimowymi, a także swetry workowate niczym wyjęte z szafy babci czy kardigany. Ponadto, wiele wielbicielek posiadają fasony z kapturem, zarówno ubierane przez głowę jak i zapinane na ogromne guziki, i zdobione wielkimi kieszeniami. Nie mniej śliczne są kroje kimonowe, zwłaszcza upiększane fantazyjnymi oczkami czy pelerynki zakończone frędzlami, które są ponadczasowe. Kolejną zaletą swetrów tworzonych na drutach jest bogata kolorystyka, a także ciekawe wzornictwo, które nierzadko zainspirowane jest innymi kulturami.